NEDEN KUVARS ?


Kuvars doğanın sunduğu en güçlü, en doğal, en kıymetli taşlardandır.
Kuvars, 1980’li yıllarda ticari anlam kazanmış ve özellikle 2000 yılından sonra taş pazarında bilinen bir ürün olmuştur. Bu ürünün ortaya çıkma hikâyesi, önemli bir doğal taş üreticisi ve ihracatsı olan İtalya’da başlamış, doğal taş atıklarını değerlendirme ve katma değer yaratma düşünceleriyle bugünlere kadar gelmiştir. O günlerden bugüne üretim teknolojisi gerek boyut gerekse dizayn olanakları açısından birçok gelişmeler göstermiş olup, günümüzde, kuvars yüzeyler olarak bilinen adıyla yaşam alanlarımızın en nadide ve aranan üstün özellikli yüzeyleri olarak hak ettiği yeri almıştır.

Halk arasında bilinen Amatis, pembe ve beyaz kuvars gibi taşlar, Kuvars ailesinin renklerine göre isimlendirilen adlarıdır. Olağanüstü derecede sağlam ve dayanıklı olan doğal kuvars, Belenco Kuvars Yüzeylerde tasarımla ve teknolojiyle birleşerek günümüzün en tercih edilen yüzeylerini oluşturmaktadır. Belenco Kuvars Yüzeyleri tezgâh malzemesi olarak zaman zaman tercih edilen granitten çok daha sağlamdır ve eğilme dayanımı granitten 4 kat fazladır; lekelenmeye, parça kopmasına ve çatlamaya karşı aşırı derecede dirençlidir. Belenco, pürüzsüz yüzeylerii sayesinde kullanıldığı her yerde hijyen sağlar, temizlenmesi oldukça zahmetsizdir, v hem evsel mekanlarda hem de ticari alanlarda büyüleyici çözümler sunar. Ayrıca Belenco tüm bu üstün özelliklerini yıllar boyunca korur.

Belenco Kuvars Yüzeyleri , emsalsiz bir dayanım ile birlikte yaratıcı düşünce, innovasyon ve modernlik olgusunun sonuçları olarak, yaşam alanlarının; trend belirleyicisi, üstün tasarımlar sunan yeni alternatif doğal taşı, yani yaşam alanlarının en yeni mücevheri olarak önemli bir alternatiftir. Göz alıcı parlaklığı, en az düzeyde bakım gerektirmesi, sonsuz dizayn çözümleri sunması ve ömür boyu gerçek bir değer yaratması Belenco Kuvars Yüzeyleri vazgeçilmez yapan diğer özellikleridir.)


Bizden Haberler

  • Belenco 2011 Verona Marmomacc Fuarında, çarpıcı standı ve fuar alanında yaptığı dikkat çekici tanıtım sloganları ile gerçekleştirdi. Sektöre getirdiği üçü bir arada felsefesi ile giriş yaparak, dünyaya yepyeni bir iş yapış modeli sunma vaadiyle çağrısını ileten Belenco’nun, Büyük Düşün!, Aklını Kullan! sloganlarının yer aldığı tanıtım kampanyası, Verona Marmomac Fuar alanında büyük ilgi gördü.
  • Taşınızı seçin, mutfağınızda nasıl durur fikriniz olsun. (ÇOK YAKINDA)
  • Belenco Taşlarınızı Sisteme Kayıt ettirin. (ÇOK YAKINDA)

Copyright 2012 Yavuz Granit Kuvars İnş. San. Ve Tic. Ltd. Şti.